Warsztaty piernikowe

1 3W naszej szkole we wtorek 15 listopada po zajęciach lekcyjnych odbyły się bardzo ciekawe warsztaty dekorowania pierniczków. Prowadziła je pani Jadwiga Brzezina, która od 7 lat zajmuje się artystycznym lukrowaniem pierniczków na różne okazje.

 

<<<< kliknij  

Tym razem nasi uczniowie mogli poznać tajniki lukrowania i ozdabiania pierników na motywach wprowadzających nas w świąteczny klimat. Każdy uczestnik miał do wykonania ćwiczenia na szablonie, by następnie móc zabrać się za swój zestaw. Uczniowie mieli do dyspozycji specjalne urządzenie, które przyśpieszało schnięcie lukru, tym samym mogli precyzyjniej pracować, unikając zlewania się kolorów. Warsztaty były dla chętnych, zainteresowanych poznaniem nowej techniki. Jak się okazało, chętnych było tak wielu, że musieliśmy podzielić się na grupy. Każda grupa pracowała półtorej godziny. Uczniowie swoje małe arcydzieła zabrali ze sobą do domu. Myślę, że każdy był zadowolony ze swojego piernikowego dzieła. Prace były oryginalne, kolorowe, wykreowane samodzielnie, a to najważniejsze.

Bardzo dziękuję pani prowadzącej w imieniu wszystkich uczestników za poświęcony czas, nowe inspiracje i ciekawe warsztaty. Jak się okazuje ozdabianie pierników wymaga sporo cierpliwości, skupienia i wyobraźni, ale efekty mówią same za siebie - nasi uczniowie są bardzo kreatywni.                          

                                                                     Edyta Reichel