Warsztaty upcyklingu - karmniki dla ptaków

16 0045 listopada w naszej szkole odbyły się kolejne warsztaty z upcyklingu. Projekt ekologiczny realizowany jest z inicjatywy Gminy Rudnik w związku z uruchomieniem PSZOKa (Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych).


 

 

 Obejmował wcześniejsze warsztaty ozdabiania toreb wielokrotnego użytku w klasach starszych. Tym razem zajęcia były propozycją dla uczniów klas I – III SP. Najpierw dzieci obejrzały prezentację na temat pomocy w przetrwaniu ptakom zimy, powtarzając wiadomości na temat ptaków, które zimują u nas albo przylatują na zimę. Zobaczyły też jak łatwo jest zrobić karmnik, wykorzystując przedmioty, które są odpadami.

16 001

Następnie dzieci pod kierunkiem pani Weroniki Chrzanowskiej z firmy MM Flex, wykonały karmniki z butelek plastikowych i doniczek. Uczniowie, podzieleni na grupy, pracowali z zaangażowaniem, a każda z grup ozdobiła swoją pracę tak, by wyróżniała się wśród innych. 

16 001f16 001d

Dzieci obiecały pani prowadzącej, że będą dbały o ptaszki zimą. Pani Weronika zostawiła każdej klasie praktyczny upominek – mieszankę nasion, które będą sypane do wykonanych karmników, w czasie nadchodzących chłodów, by ptaszki nie były głodne.

16 003

Inną ciekawą inicjatywą, w której z dużym zaangażowaniem wzięła udział spora grupa uczniów naszej szkoły,  jest konkurs plastyczny i fotograficzny pt. „Kompost – przyjaciel ogrodu”, na rozstrzygnięcie którego czekamy.

Daniela Płoszczyca